Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemkowie

Usługi opiekuńcze

Usługi opiekuńcze

 

Podstawa prawna:

 

ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2015r. poz. 163 z późn. zm.) – art. 50

uchwała Nr XXII/145/08 Rady Miejskiej w Przemkowie z dnia 29 lipca 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat , jak również trybu ich pobierania oraz Uchwała Nr XXIII/118/16 Rady Miejskiej w Przemkowie z dnia 3 listopada 2016 r. w sprawie zminy uchwały Nr XXII/145/08 Rady Miejskiej w Przemkowie z dnia 29 lipca 2008 w sprawie szczegółowych warunków przyznania odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczególowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania.

 

Uprawnieni:

 

osoby, które z powodu wieku, choroby, niepełnosprawności i innych przyczyn wymagają częściowej opieki pomocy innych osób, a są tej pomocy pozbawione z różnych powodów.

 

Rodzaje usług:

 

Usługi opiekuńcze obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz, w miarę możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem.

Organizujemy usługi osób chorych i niepełnosprawnych w tym specjalistyczne. Usługi opiekuńcze prowadzą opiekunki domowe z wykształceniem pielęgniarskim oraz po kursach PC. Obejmują one pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną zalecaną przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Ośrodek świadczy następujące rodzaje usług: uczenie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia, usługi pielęgnacyjne będące wsparciem procesu leczenia, rehabilitacja fizyczna, współpraca ze specjalistami w zakresie wsparcia psychologiczno – terapeutycznego.

Ośrodek Pomocy Społecznej , przyznaje usługi opiekuńcze, ustala ich zakres, okres i miejsce świadczenia.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze są dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności, świadczone przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym oraz posiadające przeszkolenie i doświadczenie w zakresie:

umiejętności kształtowania motywacji do akceptowanych przez otoczenie zachowań,

kształtowania nawyków celowej aktywności, prowadzenia treningu zachowań społecznych.

Zakres, wymiar godzinowy, okres świadczenia usług ustalany jest indywidualnie dla każdego świadczeniobiorcy z uwzględnieniem sytuacji rodzinnej i zdrowotnej oraz na podstawie zaświadczenia od lekarza.

Usługi świadczone są w miejscu zamieszkania podopiecznego w dni robocze w godz. od 7.00 do 15.00. Wszelkie informacje w sprawie usług opiekuńczych udziela Pan Danuta Cieślak pokój Nr. 4

 

 

 

Zegar

logo za życiem

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny