Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemkowie

KOMUNIKAT - STREFA CZERWONA

Utworzono dnia 16.10.2020

KOMUNIKAT - STREFA CZERWONA

  Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemkowie w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa na obszarze Polski apeluje o ograniczenie do minimum wizyt osobistych z możliwością telefonicznej lub internetowej komunikacji z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przemkowie.

Zachęcamy mieszkańców, którzy mają do załatwienia sprawy w Ośrodku Pomocy Spolecznej w Przemkowie aby częściej korzystali z kontaktu internetowego: poczta@opsprzemkow.pl, lub telefonicznego 76 8319 200

PROSIMY OSOBY SAMOTNE, STARSZE I NIEPEŁNOSPRAWNE, które potrzebują pomocy w postaci interwencji kryzysowej oraz osoby w sytuacji kryzysowej o kontakt telefoniczny do Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemkowie tel. 783 145 028 lub e-mail poczta @opsprzemkow.pl

Dla rodzin oraz osób, które potrzebują pomocy, wsparcia działa Punkt Konsutlacyjny przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemkowie. Jest to pomoc psychologiczna w każdą środę od 15.00 do 17.00.

Sprawy ważne można zgłaszać do Punktu Konsultacyjnego telefonicznie :           76 831 9140 od 7.00 do 15.00. Sprawy rozpatrywane będą na bieżąco.

WSPARCIE DLA SENIORÓW

Osoby starsze, często zmagające się z różnego rodzaju schorzeniami, są grupą szczególnie zagrożoną w czasie pandemii koronawirusa.

Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie bezpieczeństwa najbardziej wrażliwej i narażonej grupie – seniorom. Jest to możliwe, m.in. poprzez wsparcie i ułatwienie zmiany codziennych aktywności i zachowań, w tym ograniczenia kontaktów.

Jednym z ułatwień są godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, aptece i na poczcie przebywać mogą wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia. To jednak nie jedyne rozwiązanie, które pomoże chronić osoby starsze.

Pamiętaj, Ty również możesz pomóc! Zaoferuj wsparcie osobie starszej lub niepełnosprawnej. Zrób zakupy, wykup leki, odbierz pocztę, albo wyprowadź psa na spacer.

Sytuacja jest niewątpliwie trudna, dlatego tak ważne jest stosowanie tych podstawowych, ale bardzo istotnych zasad bezpieczeństwa.

Dystans, dezynfekcja, maszeczka

Zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m od innych osób w przestrzeni publicznej, częste mycie rąk, dezynfekcja powierzchni i przedmiotów, a także poprawnie noszona maseczka lub przyłbica – to podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Dzisiaj szczególnie ważna jest pełna mobilizacja i stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Drodzy seniorzy, ograniczcie wychodzenie z domu, szczególnie w miejsca zatłoczone, do minimum. Jeżeli musicie zrobić zakupy samodzielnie – pamiętajcie o godzinach dla seniorów. Jeśli to możliwe, unikajcie komunikacji miejskiej. Zdajemy sobie sprawę, że to często spore wyrzeczenia, ale chodzi tu o wasze zdrowie i życie.

Przypominamy także, że maseczki wielorazowego użytku powinny być regularnie prane, warto też pamiętać o częstej dezynfekcji telefonu i niekorzystania z niego podczas jedzenia.

Unikajmy kontaktu z przedmiotami i powierzchniami, które są dotykane przez inne osoby – to np. klamki, poręcze. Jeżeli już mamy z nimi styczność, nie dotykajmy twarzy ani maseczek, a przy najbliższej możliwej okazji umyjmy lub zdezynfekujmy ręce.

Solidarność i wrażliwość

W tym trudnym czasie jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem. Od tego, czy stosujemy się do zaleceń sanitarnych, zależy bezpieczeństwo nie tylko nasze, ale także osób w naszym otoczeniu. Dlatego unikajmy spotkań w większym gronie, zamiast osobistej wizyty, szczególnie w przypadku osób starszych – zadzwońmy, spotkajmy się online. Bądźmy wrażliwi na drugiego człowieka, bądźmy solidarni w tym codziennym czasie.


 

Pamiętaj, tylko wspólnie pokonamy koronawirusa.

Nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie obowiązaujących zasad jest najskuteczniejszą bronią wynierzoną w COVID-19.


 

Zegar

logo za życiem

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny